Podroháčske folklórne slávnosti patria medzi najnavštevovanejšie folklórne festivaly na Slovensku. Umiestnenie pod roháčskymi štítmi dáva celému areálu atmosféru akú nemá žiadny podobný festival na Slovensku. Musím sa priznať, že pár rokov som na nich chýbal. Odstašujúcim sa pre mňa stalo množstvo atrakcií, ktoré s folklórnou tématikou nemali nič spoločné. Minulý rok som tomu dal znova šancu a musím povedať, že tých atrakcií bolo o niečo menej. Hudbu bolo dobre počuť a za chrbtami nehrkotal žiadny kolotoč. Mám folklór veľmi rád. Ako po vizuálnej stránke, tak aj po hudobnej. Bolo pre mňa ťažké čo i len chvíľu vydržať bez fotografovania. Hypnotické tance vo víre farebných krojov však ťahali objektív ako magnet. Bola by škoda držať tieto fotografie v šuflíku, a tak zverejňujem celú sériu aj pre Vaše potešenie.

Na fotografiách sú:

FS Železiar, FS Hornád, FS Poľana, Bobáňovci z Terchovej

Ostatné fotografie môžete najsť tu: Podroháčske folklórne slávnosti 2016

podroháčske folklorne slávnosti podroháčske folklorne slávnosti 2 podroháčske folklorne slávnosti 3 podroháčske folklorne slávnosti 4 podroháčske folklorne slávnosti 5 podroháčske folklorne slávnosti 6 podroháčske folklorne slávnosti 7 podroháčske folklorne slávnosti 8


Rok sa pomaly chýli ku koncu a je čas na rekapituláciu. Rok 2016 bol bohatý na rôzne fotografické projekty, či už komerčné alebo osobné. Fotografovanie architektúry tvorí akýsi prienik medzi oboma. Architektonický ateliér FVA architekti, s ktorými spolupracujem už druhý rok, ma požiadali o fotografie priestorov navrhnutých pre svojich klientov.

Byt v Panorama city, Bratislava

fotograf architektury bratislava fotograf architektury bratislava 2 fotograf architektury bratislava 3 fotograf architektury bratislava 4 fotograf architektury bratislava 5 fotograf architektury bratislava 6fotograf architektury bratislava 7fotograf architektury bratislava 8fotograf architektury bratislava 9fotograf architektury bratislava 9fotograf architektury bratislava 10fotograf architektury bratislava 11fotograf architektury bratislava 12fotograf architektury bratislava 13fotograf architektury bratislava 14fotograf architektury bratislava 15

Continue Reading…


Zima je taká aká je. Plánované fotografovanie v prašane sme kvôli snehu odkladali pár týždňov. Keď už predsa len niečo napadlo, počasie začalo byť veľmi nestabilné. Nezostalo nám nič len staviť na náhodu.

Keď sme začínali výšľap na splitboardoch na Kubínsku hoľu bola ešte tma. Kdesi v diaľke sa črtal pekný východ slnka. Po asi hodine šľapania sa nám vychádzajúce slnko postaralo o strhujúce ohnivé divadlo. To asi na rozlúčku, pretože v ten deň sme ho už nevideli. Skoro sme dokonca nevideli ani sami seba.  Plánované miesto sme museli z plánu vypustiť a sústredili sme sa na plán B, čiže úsek kde bola hmla najmenšia.

Plánované veci sa nám nafotiť nepodarilo, ale vznikla séria fotografií z ktorých cítiť atmosféru zimy 2016: prekvapivé scenérie, akýtaký prašan a počasie na draka. Mám ale rád výzvy a s výsledkom tejto som úplne spokojný :)
Jones splitboard, karakoram bindings, orava snowboarding,

Continue Reading…27jan

Fine art svadobná fotografia 2015

Pár pekných svadobných fotografií roku 2015 zostrihaných do krátkeho klipu. Ďakujem novomanželom, nevestám, ženíchom aj svadobným hosťom, že som sa môhol podieľať ako svadobný fotograf na ich svadobnom dni a vytvoriť im pamätné svadobné fotografie.


Do jesenného čísla svadobného časopisu Nevesta vybrali aj moju fotografiu, ktorá vznikla na začiatku leta na Oravskej priehrade. Na začiatku dňa sa vôbec nezdalo, že sa dostaneme na miesto ktoré sme si naplánovali. Pršalo cely čas. Pršalo ráno, cez svadobný obrad, keď sme šli na svadobnú hostinu a dokonca ešte aj keď sme šli k priehrade. Keď sme však dorazili, ako mávnutím čarovného prútika sa mračná rozostúpili a ukázalo sa zapadajúce slnko. Vznikli krásne, romantické, svadobné fotografie, ktoré patria medzi naše najobľúbenejšie.

Tešíme sa :)

Ostatné fotografie možete nájsť tu.Je január a vonku konečne mrzne. Nie každý má však zimu rád. Nájdu sa aj ľudia ktorým chýbajú plusové hodnoty na teplomeri. Im prinášam mierne oteplenie formou produktových fotografií osviežujúcich nápojov od slovenského výrobcu SUNROOT. Táto rodinná firma sa venuje výrobe zdravej výživy z topinambura. Od džemov, cukríkov až po sirupy.

Termín fotografovania produktov bol určený. Počasie na tento deň vyšlo krásne ale hodnota na teplomeri prekračovala 35 stupňov. Pri takom teple sme rýchlo prichádzali o zásoby ľadu, a tak sa proces musel urýchliť. Vonkajší fotoateliér dodával skleneným nádobám viac odlesku a potláčal prirodzené tiene. Priznám sa, že počas celého fotografivania mi pri pohľade na tie orosené nádoby s chutným obsahom poriadne tiekli sliny :)

DSC_0046

Continue Reading…


Okolo Tatier- Cestovanie okolo Vysokych a poľských Tatier.

Vysoké Tatry Land Rover

Pieniny Niedzica zamok

Sú dva týždne pred vianocami. Ruch okolo svadieb ustal. Klienti už tiež pomaly uzatvárajú rok 2015, a tak je kľud. Dosť času dať do poriadku všetko čo sa za ten rok nahromadilo. Okrem účtovných záležitostí to sú ale aj príjemnejšie veci. Nepoupratované osobné projekty, fotky z túr a výletov stále ticho čakajú kým príde ich čas.

Zrak mi už týžden priťahuje priečinok s názvom Okolo Tatier. Na ten sa teším, pretože ten trip som nosil v hlave dlho. Vybrať sa na pár dní, len tak, mimo dialnic a obzrieť si Tatry z každej strany. Spať v aute, zobudiť sa a postaviť bosími nohami do orosenej trávy a pri tom pozerať na tie nádherné hory. Večer pod nočnou oblohou sedieť pod stromom pozerať ako padajú hviezdy nad štítmi Vysokých Tatier. Veru pekne som si to predstavoval. Aj som si to chystal niekoľko rokov. Pekne poporiadku. Bod jedna: Najskôr nájsť niekoho kto by bol ochotný tú predstavu zdieľať. Našiel.Bod dva: Nájsť auto, ktoré by spĺňalo potrebné predpoklady. Našiel. Tretí a najťažší spojiť bod jedna a bod dva tak aby bod jedna začal mať bod dva aj trošku rád.  Podarilo sa.

Plán trasy nebol vôbec ťažký. Jednoducho okolo Tatier. Zvyšok sa uvidí. Nebudem opisovať zážitky. Bolo to super. Je teda lepšie raz vidieť ako stokrát čítať. Neváhajte a prezrite si album po kliknutí na link nižšie.

Kliknite tu a prezrite si fotografie.


Jednoducho krajšie. Ale vráťme sa na začiatok. Naposledy keď som fotografoval na film, mi človek, ktorý mi vyvolával filmy odkázal aby mi môj Zenit zobrali a zahodili. To bolo asi pred 13 -timi rokmi a odvtedy som ušiel dlhú cestu. Dokonca sa mi podarilo dostať k digitálu a zostať pri ňom donedávna. Po filmovej zrkadlovke som poškuľoval už dlhší čas. Staručký Zenit sa pokazil a druhá Minolta mi tak šla na nervy kvôli baterkám, ktoré boli drahé ako čert, až sa nakoniec sama stratila. A tak zostali v polici len prístroje zaznamenávajúce iba jednotky a nuly.

Continue Reading…